#1 2011-04-26 20:37:55

Hetman

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-28
Posty: 13
Punktów :   

AKMS - CM.048S jako jego wierna kopia

W 1949 roku do uzbrojenia Armii Radzieckiej przyjęto karabin AK. W następnych latach produkowano kolejne wersje tego karabinu różniące się rodzajem komory zamkowej. Pierwsze serie posiadały komorę zamkową tłoczoną, później z powodu trudności z opanowaniem tej technologii przez zakłady w Iżewsku powstały dwa typy komór zamkowych frezowanych.

W 1956 roku rozpoczęto produkcję kolejnej wersji AK, oznaczonej jako AKM. Tym razem zmiany były większe i obejmowały:

    * ponowne zastosowanie tłoczonej komory zamkowej.
    * uproszczono sposób mocowania lufy w obsadzie (zamiast połączenia gwintowego zastosowano kołkowanie).
    * łoże (dodano występy chwytne)
    * pokrywę komory zamkowej (dodano trzy przetłoczenia zwiększające sztywność)
    * mechanizm spustowy (dodano opóźniacz kurka zmniejszający rozrzut przy ogniu ciągłym)
    * zmniejszenie masy suwadła
    * zastosowanie nowego bagnetu (6H3 lub 6H4)
    * mechanizm powrotny, rurę i komorę gazową.

Jednocześnie z AKM rozpoczęto produkcję wersji AKMS wyposażonej w kolbę składaną. W następnych latach AKM stał się podstawową indywidualną bronią długą Armii Radzieckiej. Produkcję licencyjną tego karabinu uruchomiono w większości krajów Układu Warszawskiego (w Polsce w 1965 roku jako 7, 62 mm karabinek AKM (AKMŁ) i AKMS (AKMSN)). W większości z nich powstały lokalne odmiany, często posiadające cechy zarówno AK jak i AKM. AKM i jego odmiany należą do najbardziej rozpowszechnionych wersji karabinu Kałasznikowa.

CM.048S [CM] - jest repliką AKMS

Nowa replika 048S to aktualnie jedna z najlepszych replik AKMS-a jaka jest w ofercie!
Korpus, kolba, tłumik płomienia, pokrywa zamka, rura gazowa została wykonana ze stali, pozostałe elementy takie jak lufa zewnętrzna, podstawa muszki, kolanko gazowe, podstawa szczerbinki, obsada łoża, wycior oraz przyrządy celownicze zostały wykonane również z metalu(ZnAl).
Chwyt pistoletowy wykonany jest z nylonu, magazynek wykonany jest z metalu. Łoże oraz nakładka wykonana jest z drewna sklejkowego - miło jest patrzeć na nie!.
Wszystkie części które są kołkowane w ostrym AK, również w replice są osadzane na kołkach.

Bardzo dobre wykonanie części zewnętrznych idzie w parze z całkiem nowym mechanizmem.
Komora hop up jest już metalowa, a sam mechanizm to nowy wzmocniony szkielet gb ze stalowymi łożyskami ślizgowymi 7mm, wzmocnione stalowe zębatki, kierunkowa głowica tłoka która podnosi wydajność całego mechanizmu. Sprężyna 125 m/s plus zamontowany w tłoku aluminiowa tuleja która powoduje większe naprężenie sprężyn co przenosi się na większą siłę wystrzał w przypadku tego modelu 430 Fps). Wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem które powoduje łatwiejszą pracę sprężyny i daje kilka Fps-ów więcej.

Testowaliśmy cały mechanizm na sprężynie 130 m/s która dała nam 455 FPS, po 30 tysiącach kulek otwarliśmy ponownie mechanizm i nie było prawie śladu zużycia!

Warto dodać, że wszystkie części i akcesoria innych producentów są w pełni kompatybilne z tym modelem, co ma żywotne znaczenie przy wzmacnianiu repliki i poprawianiu osiągów.

Offline

 

#2 2011-04-27 21:24:40

Hetman

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-28
Posty: 13
Punktów :   

Re: AKMS - CM.048S jako jego wierna kopia

można dodać, że małym minusem repliki jest to, że lufa nie jest idealna jak w oryginale (bagnet wp do niej nie pasuje) i troszkę chwieje się kolba, w oryginale jest sztywna ale czego wymagać od repliki za 700zł:D 
pulsy to wygląd (drewno i stal), moc 430 fps to jednak na początek niezła moc, korzystałem z tej zabawki i jest spoko.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.szukam chlopaka i numer telefonu pl ten obcy spis tresci co siecdzialo server tbc pies apatyczny brak apetytu howrse